Juhannuksen musailta 70-luvun värikkäissä kuteissa

20.6.2026

18.00 – 21.00

Villa Rapakivi

Keikat, Kulttuuri, Musiikki
Villa Rapakivessä vietetään juhannuslauantaita 70-luvun hengessä. Livemusiikki-illan tähtinä kitarassa helsinkiläinen multi-instrumentalisti Daniel Sinkkonen ja laulussa sekä rytmisoittimissa Eduardo Domingues. Savusaunaan on mahdollisuus klo 16 alkaen, hinta 15 € / henkilö. Tarjolla on brasilialaista juhannusruokaa ja kesäistä juotavaa.

Kyseessä ovat ei niin vakavasti otettavat pukeutumisbileet: pue päällesi jotain värikästä, kesäiltaan sointuvaa tai suoraan 70-luvun kuteita – juuri niin rennosti kuin hyvältä tuntuu.

Livemusaa: kitarassa multi-instrumentalisti Daniel Sinkkonen ja laulussa sekä perkussioissa Eduardo Domingues.

Tarjolla on brasilialaista juhannusruokaa: feijoadaa lisukkeineen, myös kasvisvaihtoehto, sekä pão de queijoa eli gluteenittomia brasilialaisia juustopalleroita. Juomapuolella caipiroskaa, caipirissimaa ja muuta kesäistä.

Kartalla

Tapahtuman tiedot

Juhannus on saapumassa Rapakiveen letkeästi 70-luvun hengessä – ja toistaiseksi sääennustekin lupailee aurinkoa! ☀️🌼 Lauantaina 20.6. klo 18 alkaen Villa Rapakivessä soi groovy juhannusmusa: kitarassa helsinkiläinen multi-instrumentalisti Daniel Sinkkonen ja laulussa sekä perkussioissa Eduardo Domingues. Kaivakaa häkkivarastosta tai mökkien puutarhavaatekaapeista esiin sopivimmat 70-luvun henkiset asut – tai jos ei muuta, niin värikästä päälle! Ravintelissamme on brasilialaista juhannusruokaa: feijoadaa lisukkeineen, myös kasvisvaihtoehto, sekä suosittuja pão de queijoja eli gluteenittomia juustopalleroita. Juomapuolella caipiroskaa, caipirissimaa ja muuta kesäistä. Savusaunakin lämpiää. Savusaunaan on mahdollisuus klo 16 alkaen ja myös musaillan aikana, hinta 15 € / henkilö, maksu baaritiskille. Vapaa pääsy – tervetuloa!

Tapahtuman hinta

Vapaa pääsy

Tapahtuman järjestäjä

Villa Rapakivi