Joogaa jäykille

4.7.2026

11.30 – 12.30

Asana-aseman joogastudio

Harrastukset, Hyvinvointi, Ikäihmiset, Liikunta, Urheilu

Nämä tunnit on tarkoitettu kankeista kankeimmille, jumisille ja jäykille yksilöille🤩

Tunneilla tehdään koko keholle tärkeää liikkuvuusharjoittelua ja dynaamista venyttelyä joogan keinoin. Harjoitus on koko kehoa lämmittävä, eli pysymme koko ajan liikkeessä. Tuntien sisällöt vaihtelevat joka kolmas viikko.

Jäykkisten tunneille ei ole mitään ennakkovaatimuksia, osaamista joogasta eikä yläikärajaa. Tarvitset vain halun oppia, päästä eroon jumeista ja kohottaa samalla salakavalasti kuntoa. Tunneilla edetään maltilla ja käytetään erilaisia apuvälineitä harjoituksen tukena.

Lämpimästi tervetuloa miehet, naiset, nuoret ja seniorit – tule niin jähmeänä, kuin olet!

Joogaa jäykille tunti kesän ajan lauantaisin klo. 11.30 ja maanantaisin klo. 10.

Kartalla

Tapahtuman tiedot

Tunti tulee varata ajanvarauskalenterista (linkki varaukseen nettisivuilla). Kulku Asana-aseman joogastudiolle ravintola Kettu ja Kana oikealta puolelta, kaarikatoksen alta. Saavuthan paikan päälle noin 10 min ennen tunnin alkua ja huolehdi, että maksusi on suoritettu ennen tuntia. Mukaan kertamaksulla tai sarjakorteilla. Maksutapoina Mobilepay, hyvinvointiedut, varauksen yhteydessä tai kortti/käteinen ennen tunnin alkua. Ilmoittautuminen sulkeutuu 3 h ennen tunnin alkua.

Tapahtuman hinta

17 €

Tapahtuman järjestäjä

Asana-asema