Lauluviihteen juhlaa -viihdekonsertti

16.4.2026

18.00 – 19.30

Heinolan lukion auditorio

Ikäihmiset, Konsertti, Kulttuuri, Musiikki
Loistavat taiteilijat Angelika Klas, Hannu Lehtonen ja Seppo Hovi tuovat Lauluviihteen juhlaa -konsertillaan iki-ihanat ja rakkaat laulut vuosikymmenten varrelta kuultavaksi Heinolan lukion saliin 16.4.2026 klo 18.00 alkaen. Liput ennakkoon: Lippu.fi ja ryhmät korhonen.piiu@gmail.com ja ovelta tuntia ennen konserttia.

Karismaattiset ja taitavat taiteilijat sopraano Angelika Klas, laulaja/saksofonisti Hannu Lehtonen ja Musiikkineuvos/pianisti ja sanataituri Seppo Hovi käyvät läpi lauluin ja tarinoin lauluviihteen kultaisia vuosia operetista kohti tätä päivää. Hieno kokonaisuus kotimaisia ja kansainvälisiä lauluja sekä tarinoita menneiltä vuosikymmeniltä, jolloin lauluissa olivat sanat, sävelet ja soinnut oikeassa järjestyksessä. Saksofonin hehkua ja Sepon loistavaa kerrontaa.

Kartalla

Tapahtuman tiedot

Heinolan Lukion sali torstai 16.4.2026 klo 18.00. Liput ennakkoon LIppu.fi ja ryhmät korhonen.piiu@gmail.com ja tuntia ennen konsertin alkua ovelta. Järj. HL Music Oy

Tapahtuman hinta

30-35€

Tapahtuman järjestäjä

HL Music Oy