Koronarokotus ilman ajanvarausta viikolla 3

Koronarokotus

Järjestämme ensi viikolla koronarokotuksia ilman ajanvarausta Terveyskeskuksessa, sisäänkäynti F-ovi (pääovi), jossa ohjaus rokotuspisteelle.

  • tiistai 18.1. klo 16.15-19
  • keskiviikko 19.1. klo 16.15-19
  • torstai 20.1. klo 16.15-19

60 vuotta täyttäneet ja riskiryhmiin kuuluvat voivat saada kolmannen rokoteannoksen, kun toisesta rokotuksesta on kulunut vähintään 3 kuukautta. 18-vuotta täyttäneet, mutta alle 60-vuotiaat, jotka eivät kuulu riskiryhmiin, kolmatta rokoteannosta voidaan tarjota aikaisintaan 4 kuukauden kuluttua toisesta annoksesta.

Rokotusoikeus ja oikean antovälin toteutuminen tarkistetaan rokotuspisteellä. Ota mukaan koronapassi/todistus/tiedot mukaan aiemmista rokotuksista, jos niitä ei ole pistetty Heinolan tk:ssa.

Walk in rokotuksilla ei ole mahdollisuutta perua tulossa olevia rokotusaikoja, joten se on peruttava erikseen.

Takaisin ajankohtaisiin
Etusivu